Rejsy Młodsze

Przygoda dla młodzieży na Mazurach

Rejsy młodsze – wędrowne obozy żeglarskie skierowane dla młodzieży 12-14 lat. Odbywają się na Mazurach, na jachtach otwarto kabinowych klasy Omega. Podczas obozu dzieci uczą się samodzielności i współpracy w grupie oraz podstaw żeglarstwa. Uczestnicy codziennie przemieszczają się w inne części Mazur, muszą sami przygotowywać obóz i zadbać o stan jachtów. Pokazujemy młodzieży radość z żeglowania i aktywnego spędzania czasu.

Terminy obozów 2023

REJS MŁODSZY 2
od 30 lipca do 13 sierpnia 2023
Komandor: wkrótce

O obozie

Dzień na rejsie zaczynamy wspólną modlitwą i śniadaniem. Po złożeniu namiotów uczestnicy ształują się na jachty i wraz ze swoim sternikiem wypływają, by późnym popołudniem dopłynąć do kolejnego miejsca biwakowego. W czasie płynięcia uczestnicy mogą (jeśli chcą!) sterować jachtem, trzymać szoty, czytać książki lub przygotowywać kanapki dla załogi. Po dopłynięciu i sklarowaniu jachtów wachta kuchenna przygotowuje obiad. Po nim następuje ulubiona pora dnia – sjesta – godzinna przerwa na dowolne aktywności. Wieczorem rozpalamy ognisko i wspólnie śpiewamy szanty przy akompaniamencie gitary. Po wieczornej modlitwie uczestnicy idą spać w namiotach lub na pokładach naszych łódek. 

12 - 0 lat
Wiek uczestników
4 - 0
Liczba Jachtów

Na czym pływamy?

Pływamy na jachtach klasy Omega w 4-6 osobowych załogach. Skład załóg zmieniany jest codziennie co sprawia, że uczestnicy duży szybciej integrują się ze sobą. Każdego dnia przepływamy w nowe malownicze miejsce. Podczas pływania szkolimy umiejętności samodzielnego żeglowania, rozmawiamy i gramy.

DSC_0372p
Rejs_2-254
DSC_0363p

Gdzie śpimy?

Obóz odbywa się w Krainie Wielkich Jezior. Uczestnicy śpią w namiotach 2-4-osobowych. Część z nich wybiera nocleg na pokładach jachtów mając nad sobą niesamowite, rozgwieżdżone niebo. Jeśli pogoda na to pozwala każdego dnia jesteśmy w innym, nowym miejscu. Stronimy od portów i mazurskich kurortów. Wybieramy urokliwe i ciche zatoczki, łąki i lasy.

Galeria