Szkółka Żeglarska

Przygoda dla starszej młodzieży na Mazurach

Szkółka żeglarska – szkoleniowy obóz stacjonarny dla młodzieży w wieku 14-18 lat kończący się egzaminem na patent żeglarza jachtowego. Na wyjeździe uczestnicy doskonalą swoje umiejętności żeglarskie w ramach codziennych szkoleń praktycznych i teoretycznych. Celem obozu jest przygotowanie kursantów do samodzielnego sterowania jachtem.

W tym roku obóz odbędzie się po raz pierwszy w ośrodku na Mazurach. Uczestnicy będą zakwaterowani w domkach i szkoleni na jachtach kabinowych.

Terminy obozów 2022

SZKÓŁKA ŻEGLARSKA
od 14 do 28 sierpnia 2022
Komandor: Ireneusz Pogłód

O obozie

Dzień rozpoczynamy wspólną modlitwą, po której siadamy do śniadania. Następnie wypływamy na szkolenie, podczas którego pod okiem instruktora uczestnicy uczą się wykonywania manewrów pod żaglami i na silniku. Po południu spływamy na obiad przygotowany wcześniej dla kursantów, po którym odbywa sie dalsza część szkolenia praktycznego bądź szkolenie teoretyczne. Wieczór spędzamy na samodzielnej nauce bądź integracji przy ognisku.

14 - 14 lat
Wiek uczestników
0
Liczba jachtów

Na czym pływamy?

Pływamy na jachtach kabinowych klasy Sasanka w 4-osobowych załogach. 

Gdzie śpimy?

Obóz odbywa się w ośrodku na Mazurach. Uczestnicy są zakwaterowani w 11-osoobowych domkach typu brda, z podziałem na pokoje 2- i 3-osobowe.

Galeria