Rejsy Starsze

Przygoda dla starszej młodzieży na Mazurach

Rejsy mazurskie – wędrowne obozy żeglarskie skierowane do młodzieży. Odbywają się na Mazurach, na jachtach otwarto kabinowych klasy Omega. Podczas obozu uczestnicy poznają podstawy żeglarstwa, uczą samodzielności, zaradności i współpracy w grupie dzięki pracy w wachtach. Codziennie przemieszczamy się w inne części Mazur, śpimy w namiotach lub na łodziach i gotujemy wspólnie obiady na ognisku. Pokazujemy młodzieży radość z żeglowania i aktywnego spędzania czasu.  Rejsy starsze zaczynają się na Mazurach, a kończą na Zalewie Zegrzyńskim. Trwający trzy dni etap spływu Pisą i Narwią jest unikalną i niezapomnianą przygodą!

Terminy obozów 2024

REJS STARSZY 1
od 18 do 31 sierpnia 2024
Komandor: Ernest Małkiewicz

O obozie

Dzień na rejsie zaczynamy wspólną modlitwą i śniadaniem. Po złożeniu namiotów uczestnicy ształują się na jachty i wraz ze swoim sternikiem wypływają, by późnym popołudniem dopłynąć do kolejnego miejsca biwakowego. W czasie płynięcia uczestnicy mogą (jeśli chcą!) sterować jachtem, trzymać szoty, czytać książki lub przygotowywać kanapki dla załogi. Po dopłynięciu i sklarowaniu jachtów wachta kuchenna przygotowuje obiad. Po nim następuje ulubiona pora dnia – sjesta – godzinna przerwa na dowolne aktywności. Wieczorem rozpalamy ognisko i wspólnie śpiewamy szanty przy akompaniamencie gitary. Po wieczornej modlitwie uczestnicy idą spać w namiotach lub na pokładach naszych łódek. 

Ostatnie dni rejsu przeznaczone są na spływ. Startując z Piszu spływamy „na pagajach” Pisą do Nowogrodu, gdzie uchodzi ona do Narwi. Tam montujemy do jednej z łódek silnik i z jego pomocą nieco szybciej ruszamy w kierunku Warszawy. 

14 - 14 lat
Wiek uczestników
0
Liczba jachtów

Na czym pływamy?

Pływamy na jachtach klasy Omega w 5 osobowych załogach (4 uczestników i 1 sternik). Skład załóg zmieniany jest codziennie co sprawia, że uczestnicy duży szybciej integrują się ze sobą.

Rejs_2-254
DSC_0363p
DSC_0372p

Gdzie śpimy?

Obóz odbywa się w Krainie Wielkich Jezior. Uczestnicy śpią w namiotach 2-4-osobowych. Część z nich wybiera nocleg na pokładach jachtów mając nad sobą niesamowite, rozgwieżdżone niebo. Jeśli pogoda na to pozwala każdego dnia jesteśmy w innym, nowym miejscu. Stronimy od portów i mazurskich kurortów. Wybieramy urokliwe i ciche zatoczki, łąki i lasy.

Galeria