Działalność

Santa Maria

Klub Żeglarski Santa Maria jest sekcją warszawskiego Klubu Inteligencji Katolickiej. Od ponad 50 lat naszą główną działalnością jest organizacja jedynych w swoim rodzaju obozów żeglarskich dla dzieci i młodzieży. W czasie wakacji przeprowadzamy kilka turnusów Rejsów mazurskich i obozów Pierwsze Halsy, a co dwa lata organizujemy szkolenie na patent żeglarza jachtowego. Poza śródlądziem pływamy również na morzu. Od kilku już lat wspólnie spędzamy sylwestra na Adriatyku. W 2019 roku, po raz pierwszy zorganizowaliśmy rejsy Omegami w Szwecji (dla młodzieży 16+).  W ostatnich latach pod naszymi skrzydłami mieliśmy rokrocznie około 200 uczestników.

Rejs_2-253

Misja

Naszą misją jest wychowywanie i rozwój młodzieży, rozwijanie ich talentów, doskonalenie umiejętności i dzielenie się nimi z innymi. Robimy to poprzez wspólne działanie i żeglowanie. Stawiamy na budowanie więzi, samodzielność, współpracę, kreatywność i radość z żeglowania. Działamy dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

DSCN0601

Kadra

Naszą kadrę stanowią członkowie czynni i przyjaciele Santa Marii. Są to ludzie pełni pasji, z doświadczeniem w pracy z dziećmi. To oni tworzą SM. W 2019 roku kadrami było ponad 40 osób. Większość naszych kadr jest czynnymi lub byłymi wychowawcami w Sekcji Rodzin Klubu Inteligencji Katolickiej.

DSCN0658

Bazy

Obecnie działamy w 3 różnych miejscach. Siedziba naszego Klubu znajduje się w Wolicy, nad Zalewem Zegrzyńskim. Od paru lat korzystamy również z warsztatu przy ul. Krakowiaków, w którym przeprowadzamy większość remontów jachtów. Sercem SM jest natomiast siedziba warszawskiego Klubu Inteligencji Katolickiej. To tam się w spotykamy i przygotowujemy organizacyjnie na sezon letni. Działa tam również sekretariat Klubu.

wolica

Flota

Aktualnie posiadamy 15 optymistów, 14 omeg – Biała, Ruda, Nova, Papa Smerf, Cichy Wicher, Widmo, Dzika Bomba, Łosoś, Delta, Stara, Zęzula, Bezdek, Dziad, Pingwin, 1 oriona – Stalowy Szczur oraz motorówkę Konserwę i DZetę. W większości są to łódki, które są w Klubie od wielu lat. W okresie wiosennym intensywnie zajmujemy się nimi, tak aby były gotowe do sezonu letniego.

Optymist
0
Omega
0
DZ
0