Obozy Kajakowe

Wędrowne obozy kajakowe dla młodzieży

Obozy Kajakowe – wędrowne obozy kajakowe skierowane dla młodzieży 12-14 lat. Odbywają się na rzece Pilicy. Podczas obozu dzieci uczą się samodzielności i współpracy w grupie oraz podstaw turystyki. Uczestnicy codziennie zmieniają miejsce noclegu, muszą sami rozbić namioty i zadbać o sprzęt pływający. Zarażamy młodzież radością z przebywania na łonie natury i aktywnego spędzania czasu.

Terminy obozów 2022

SPŁYW KAJAKOWY 1
od 15 do 20 sierpnia 2022
Komandorka: Basia Olszewska
SPŁYW KAJAKOWY 2
od 22 do 27 sierpnia 2022
Komandorka: Basia Olszewska

O obozie

Dzień na spływie zaczynamy wspólną modlitwą i śniadaniem. Po złożeniu namiotów uczestnicy pakują się do kajaków i wraz ze swoimi kompanami wypływają, by popołudniem dopłynąć do kolejnego miejsca biwakowego. W czasie płynięcia uczestnicy samodzielnie sterują kajakiem, bawią się wzajemnie rozmową, urządzają bitwy morskie i chillują bombę. Po dopłynięciu i założeniu obozowiska wachta kuchenna przygotowuje obiad. Po nim następuje ulubiona pora dnia – sjesta – godzinna przerwa na dowolne aktywności. Wieczorem rozpalamy ognisko i wspólnie śpiewamy szanty przy akompaniamencie gitary. Po wieczornej modlitwie uczestnicy idą spać w namiotach lub pod chmurką. 

Gdzie śpimy?

Spływ odbywa się malowniczą Pilicą. Uczestnicy śpią w namiotach 2-4-osobowych. Jeśli pogoda na to pozwala każdego dnia jesteśmy w innym, nowym miejscu. Stronimy od dużych kempingów. Wybieramy urokliwe i ciche zatoczki, łąki i lasy.

Galeria