Pierwsze halsy

Wspaniała przygoda na optymistach

Pierwsze halsy – obozy stacjonarne pod namiotami dla dzieci w wieku 7-11 lat. Na wyjeździe dzieci uczą się podstaw żeglarstwa i doskonalą swoje umiejętności na jachtach klasy Optymist. Program obozu obejmuje również ciekawe i rozwijające gry i zabawy prowadzone przez kadrowiczów. To czas spędzony w miłej i radosnej atmosferze. Dzieci mają szansę nauczyć się odpowiedzialności, współpracy i działania w grupie żeglując jako samodzielna załoga. Dzięki „leśnym” warunkom uczestnicy uczą się samodzielności i oswajają się z otaczającą przyrodą.

Terminy obozów 2019

PIERWSZE HALSY 1
od 15 do 28 lipca 2019

Komandor: Tusia Kalwarczyk

PIERWSZE HALSY 2
od 28 lipca do 11 sierpnia 2019

Komandor: Jadzia Zdziarska

PIERWSZE HALSY 3
od 11 do 25 sierpnia 2019

Komandor: Wojtek Mróz

O obozie

Każdy dzień rozpoczynamy wspólną modlitwą, po której następuje uroczyste wciągnięcie bandery. Większość dnia poświęcona jest tematyce żeglarskiej. Uczestnicy trenują pływanie na jachtach klasy Optymist. Oprócz zdobywania praktycznych umiejętności żeglarskich pod okiem instruktorów na łódkach, dzieci uczestniczą w mini warsztatach podczas których wychowawcy przekazują im wiedzę teoretyczną dotyczącą teorii żeglowania, budowy jachtu, meteorologii czy pierwszej pomocy. Poza programem żeglarskim kadra organizuje liczne gry i zabawy, które urozmaicają czas spędzony na obozie. Dzień kończy się ogniskiem i wspólną modlitwą.

7 - 0 lat
Wiek uczestników
0
Liczba Jachtów

Koszt

0
2 tygodnie obozu

Obozy KŻ Santa Maria są finansowane z darowizn na cele statutowe. W tym roku koszt obozu na uczestnika wyniesie 1350 zł. Ta kwota pokryje bezpośrednie koszty wyjazdu każdego uczestnika, a także koszty pośrednie bez których obozy nie mogły by się odbyć, np. dotyczące bieżącego utrzymania sprzętu. W razie potrzeby istnieje możliwość ustalenia niższej kwoty wpłacanej darowizny. Osoby zainteresowane takim rozwiązaniem prosimy o kontakt mailowy: santamaria@kik.waw.pl.

Na czym pływamy?

Pływamy na jachtach klasy Optymist przeznaczonych do uprawiania żeglarstwa przez dzieci i młodzież

DSC_0741
P1080283
IMG_1154

Gdzie śpimy?

Obóz odbywa się nad jeziorem Wdzydze na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Uczestnicy wraz z kadrą śpią w dużych, sześcioosobowych osobowych namiotach tuż nad jeziorem. Jest to przepiękne miejsce z dala od ośrodków wypoczynkowych, gdzie można odpocząć od zgiełku miasta i spędzić czas wśród przyrody.

IMG_1112 — kopia
DSC_0519
DSC_0652

Galeria